شک دارم که نامزدم به من خیانت می‌کند

مهسا مجتهدی

رواندرمانگر و مشاورخانواده

 

 

سوال:

خانمی هستم که سابقه ای از روابط بی بند و بار داشتم، گاهی همزمان با چند نفر رابطه داشتم و همینطور رابطه ام با خانواده ام هم چالش ساز بوده. اخیرا با مراجعه به مشاور همه این ها بهتر شد و به خدا نزدیکتر شدم اما مساله بدبینی و شکاک بودنم همچنان باقی مانده. مدام شک دارم که نامزدم به من خیانت می کند و نمی توانم از این فکر رهاشوم.

 

 

پاسخ :

قبل از هرچیز ممنونم از ابراز لطف شما و اینکه اعتماد کردید و مشکل خودتان را با ما درمیان گذاشتید.

 

🔰شما تغییر شخصیت بزرگی را در مورد خودتان گزارش دادید که برای اغلب افراد در طول زندگی حتی یکبار هم اتفاق نمی‌افتد.

 

✴️ نمی‌خواهم بدبین باشم ولی اینطور تغییرات بزرگ که در زمان نسبتا کمی رخ می‌دهند، معمولا زیاد پایدار نیستند و نشان از این دارند که شما جوگیرانه و از روی هیجانات رفتار می‌کنید.

 

🍂 فکر نمی‌کنم احساس هویت محکمی در شما شکل گرفته باشد یعنی واقعا خودتان را بشناسید و بدانید در زندگی چه می‌خواهید و بدنبال چه ارزش‌هایی هستید. ممکن است با هر عشقی که وارد زندگیتان می‌شود به رنگ او دربیایید و پیرو دیدگاه‌ها و ارزش‌های او بشوید و همین مساله باعث می‌شود با تغییر کیفیت رابطه عقاید نوظهور شما باز هم تغییر کنند.

 

🍂 سبک دلبستگی شما ناامن است یعنی از تنها ماندن بشدت می‌ترسید با اینحال به اطرافیانتان هم نمی‌توانید اعتماد کنید که نیازهای شما را برآورده خواهند کرد. از طرف دیگر خود شما هم فرد امنی برای رابطه عاطفی نیستید.

 

🌱 من مسلما نمی‌توانم در قالب پرسش و پاسخ به تشخیص دقیقی برای مشکل شما برسم اما می‌توانم بگویم که به نظر نمی‌رسد شما درحال حاضر آمادگی ازدواج را داشته باشید و خیلی مهم است که با یک فرد متخصص (ترجیحا با رویکرد DBT یا طرحواره درمانی) با دقت علائم اختلال شخصیت مرزی و سبک دلبستگی اضطرابی را درمورد خودتان چک کنید تا ابتدا مشکل شما دقیق تشخیص داده شود و سپس اقدام به درمان نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.