نقش زنان در نادیده گرفته شدن حقوقشان

💢این فقط مردها نیستند که حقوق زنان را پایمال می‌کنند؛ زنان هم از لحظه‌ای که از بر عهده گرفتن مسئولیت زندگی خود سر باز می‌زنند در واقع حقوق خود را تقدیم فرد دیگری می‌کنند.

🚫داستان سواستفاده دو سر دارد؛یک سر این داستان فرد سواستفاده‌گر است و سر دیگر خود مظلوم.

❌ اگرچه حتی اگر زنی از قبول مسئولیت زندگی خود سر باز زده باشد هم از نظر اخلاقی کسی حق ندارد این را تبدیل به فرصتی برای خود کند و بگوید:”حالا که توانایی محافظت از حق و حقوقش را ندارد می‌توانم هر کاری که دلم خواست انجام دهم.” و این رفتار بخودی خود نشانگر یک مشکل شخصیتی است، اما جامعه ما پر از افرادی است که کمابیش مشکلات شخصیتی دارند و بلاخره دیر یا زود با آنها برخورد خواهید کرد.

📌افرادی که از خودشان محافظت نمی‌کنند تبدیل به یک لقمه چرب و نرم برای افرادی می‌شوند که نقاط ضعف خودشان را با خوار و خفیف کردن دیگران پوشش می‌دهند.

👈بعلاوه زنی که حوصله کارهای سخت را ندارد، مسئولیت‌های خود بعنوان فردی بزرگسال را بعهده نمی‌گیرد و تصمیم گیری در مورد امور زندگی را به دستان فرد دیگری می‌سپارد، در واقع مثل کودکی است که نیاز دارد والدی بزرگسال، فهیم و توانا از او مراقبت کند خرجش را بدهد و صلاحش را تشخیص دهد. ولی حواسمان باشد درست است که کودکان زندگی راحتی دارند و مسئولیت‌های زیادی ندارند اما اختیاراتی هم ندارند و تا وقتی تحت سرپرستی والدین خود هستند اختیارشان هم با والد است و شاید به همین دلیل است که شاهد این همه زخم و آسیب دیدگی در دوران کودکی هستیم.

🍂اگر حتی والدین ما که نزدیکترین افراد به ما هستند، وقتی صاحب اختیارند ناخواسته می‌توانند این همه آسیب برسانند، چه انتظاری از جانشین آنها می‌توان داشت؟

⚡️خلاصه این که نمی توان انتظار داشت که در مسئولیت پذیری‌ها کودک بمانید ولی در حقوق و اختیارات مانند فردی بزرگسال، فهیم و توانا با شما برخورد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.