نمیتونه فرآموشم کنه و هنوز عاشقمه…

 

 

مهسا مجتهدی

رواندرمانگر و مشاور خانواده

🍃میل به فراموش نشدنی بودن…

 

🍃میل به حس اینکه بخش جدایی ناپذیر از دنیای طرف مقابل هستید، آن هم هنگامیکه رابطه‌تان تمام شده است…

🍃تصور اینکه همه کارهای کرده و نکرده پس از جدایی از جانب او ربطی به شما دارد،

👈در واقع بیشتر از اینکه نمایانگر جایگاه شما در دنیای او باشد، نمایشگر این است که او چه جایگاهی در نزد شما دارد…

💢برخی از افراد می‌ترسند که به راحتی رها شوند، فراموش شوند و دیگر دوست داشته نشوند.

⚜این افراد دوست دارند حتی اگر خودشان زندگیشان را وارد مسیر جدیدی کرده باشند و راه خودشان را ادامه داده باشند هم توسط پارتنر قبلی فراموش نشده باشند و از جانب او دوست داشته شوند. و اگر خلاف این موضوع رخ دهد ناراحت و دل شکسته می‌شوند.

🔱آنها نیاز دارند که این احساس را در خود القا کنند که هنوز هم از جانب پارتنر قبلی فراموش نشده‌اند و برای اثبات این امر شروع به جمع آوری دلایل گوناگون می‌کنند و هر اتفاقی که می‌افتد را به گونه‌ای به خودشان ربط میدهند. و برای قبولاندن این موضوع به خود و اطرافیانشان تلاش فراوان می‌کنند و کاری می‌کنند که سایر انسان‌ها نیز سخنانشان را تایید کنند و این کار را از طریق داده‌های فرضی که باورشان دارند انجام می‌دهند و در واقع افکار دیگران را به سوی چیزی که خودشان دلشان می‌خواهد سوق می‌دهند.

🔴اینگونه افراد غالباً گرفتار #تله‌_رهاشدگی می‌باشند و از آنجایی که عشق و محبتی را که باید در کودکی دریافت نکرده‌اند، دوست دارند که در بزرگسالی از سوی همگان مورد قبول و پذیرش واقع شوند و شخصی فراموش‌نشدنی برای دیگران باشند.

🚫حقیقت ماجرا این است که ناخودآگاهی که به دوست داشتنی نبودنش ایمان دارد به دنبال راه‌هایی است که به خودش بقبولاند که فراموش نشدنی است و دیگران نمی‌توانند دست از دوست داشتن او بردارند.

🔰 در واقع چیزی که این افراد به دنبال آن هستند فراموش نشدنی بودن نیست بلکه فرار از احساس منفی القا شونده به آنها، در نتیجه فراموش شدن است.

🌱این افراد باید مهارت پذیرش و تاب‌آوری در برابر حس بد را بیاموزند تا بتوانند با حس بد مقابله کرده به راه خود ادامه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.