همسر من خیلی تنوع طلبه

مهسا مجتهدی

رواندرمانگر و مشاور خانواده

 

همسر تنوع طلب

 

سوال:

 

همسر من خیلی تنوع طلبه

هزار بار قسم میخوره که دیگه تکرار نمیکنه و اشتباه کرده، غلط کرده و دیگه دنبال کسی نمیره ولی بازم همین کارا رو تکرار میکنه. هر دفعه یکی رو صیغه میکنه و براش زندگی درست میکنه و بعد از چند ماه یا چند سال ولش میکنه میره سراغ کسی دیگه و مدارک اون زن قبلی رو میاره نشون میده که همه چی تموم‌شده و دیگه باهاش هیچ ارتباطی نداره در حالی که ی رابطه ی جدید شروع کرده و برای سر پوش گذاشتن روی رابطه ی جدید و جلب اعتماد میاد مهره سوخت رو رو میکنه.

 

سوالم اینه که آیا درست میشه؟ تا کی میخواد اینکار رو ادامه بده؟

 

 

 

پاسخ:

 

🍃 متاسفم که می شنوم در چنین شرایط سخت و طاقت فرسایی قرار دارید. متوجه هستم که به چه حدی از استیصال و درماندگی رسیدید که این سوال رو از من می‌پرسید ولی فرض کنیم اگه من بگم که ایشون درست میشه، شما واقعا باور می‌کنید؟!

 

🔰 اگرچه می‌دونم که این جوابی است که واقعا نیاز دارید بشنوید چون ظاهرا هنوز #امید دارید که ایشون به شما علاقمند باشه و رفتارش در آینده تغییر کنه ولی متاسفانه من نمی‌تونم بقدر شما امیدوار باشم.

 

🍃 علاقمندی، تعهد و صمیمیت کیفیت‌هایی نیستند که بعد از سال‌ها یکدفعه از آسمان بیافتند. رفتار ایشان با شما در طی سال‌های گذشته نشان می‌دهد که احتمالا نسبت به شما چه احساسی دارد. ما اگر به کسی علاقمند باشیم و به دردی که می‌کشد اهمیت بدهیم بعید است اینطور عامدانه و مکررا به او آسیب بزنیم.

 

🔸 ظاهرا ایشان فعلا از شرایطش راضی است چون زندگی دلخواهش را زندگی می‌کند و بدون توجه به آسیبی که به شما و فرزندانتان وارد می‌کند مشغول برآورده کردن نیازهای خودش است برای همین حالش باید خوب باشد و بعید میدانم نیازی به تغییر شرایط ببیند که اصولا بخواهد به مشاور مراجعه کند .

 

🍂 کسی که بشدت بدنبال تغییر شرایط است شما هستید. کسی که در عذاب است ، بارها ترک شده، مورد فریب قرار گرفته، عزت نفسش شکسته شده و از لحاظ عاطفی آسیب دیده شما هستید.

 

🌱 این شما هستید که باید به مشاور مراجعه کنید و کمک بخواهید. نه به هدف اینکه ایشان را تغییر بدهید (این هدفی غیر قابل دسترسی است)، بلکه با این هدف که از خودتان و باقیمانده عزت نفستان در مقابل آسیب‌های بعدی که در راه است مراقبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.