هنوز منتظر کسی هستی؟

مهسا مجتهدی

روان‌درمانگر و مشاور خانواده

 

🚫یکی از بزرگترین مشکلات ما در #روابط_عاطفی این است که به جای طرف مقابل با آرزوهایمان ازدواج می‌کنیم!

🔰خیلی از ما به کسی که منتظر است تا شاهزاده‌ای با اسب سفید از راه برسد و او را خوشبخت کند می‌خندیم ولی به خودمان که می‌رسد دقیقا همین انتظار را از طرف مقابلمان داریم.

👈مخصوصا اگر در تلهء #محرومیت_عاطفی افتاده باشید تصویری که از #عشق در سر دارید خیلی شبیه یک شوالیه اسب سوار است. کسی که همیشه شما را درک و حمایت می‌کند، از فرط عشق جز به شما نگاه نمی‌کند، در خیابان دست در دست یکدیگر قدم میزنید و بوسه‌های پنهانی برای هم می‌فرستید. اولویت اول و آخرش عشق شما است و همیشه با شمشیر آخته آماده است تا از شما دفاع کند.

⚡️مشکل از جایی پیش می آید که یادمان می‌رود این تصویر رومانتیک اغراق شده فقط در ذهن ما است و آدم واقعی‌ای که با او در ارتباط هستیم هیچ ربطی به این تصویر ذهنی ندارد و احتمالا در خیلی از موقعیت‌ها شبیه تصویر ذهنی ما رفتار نمی‌کند.

💥افرادی که در تله #محرومیت_عاطفی هستند در کودکی بقدر کافی لوس نشده‌اند و به آنها #محبت و #توجه کافی نشده بنابراین ظرفیت خالی بیست یا سی سال گذشته خود را می‌خواهند یکجا از طرف مقابلشان بگیرند برای همین مدام به او نق میزنند که “چرا آنطور که باید من را دوست نداری؟!”

🍃واقعیت این است که پارتنر ما یک آدم معمولی با محدودیت های واقعی است و اگر خیلی زرنگ باشد بقدر یک آدم عادی می تواند به ما عشق بدهد و نمی‌تواند کم کاری‌های افراد مهم زندگی ما را جبران کند. بنابراین اگر توقعات عاشقانه شما در هیچ رابطه ای برآورده نمی‌شود و هنوز منتظرید فردی پیدا شود که آنطور که شما می‌خواهید دوستتان داشته باشد، نگرانم این انتظار خیلی طولانی شود!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.